KS Wieczysta Kraków - Juniorzy Młodsi 2013/2014 - strona nieoficjalna

Wisła Kraków II   WIECZYSTA Kraków

2010-10-18, 15:00

Czas spotkania: 60 min.

Dzisiejsze spotkanie z Wisłą Kraków było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Wieczysta od początku nie dała pograć rywalowi i przejęła inicjatywę na boisku stwarzając kilka sytuacji pod bramką Gospodarzy. Po jednej z nich Tomek Białowąs trafił w słupek, który uratował Wisłę od szybkiej straty bramki. W dalszej części meczu optyczną przewagę mieli Nasi zawodnicy, a akcje Wisły na połowie Wieczystej można policzyć na palcach jednej ręki.  Gra obu drużyn była bardzo agresywna, ale w miarę czysta. Po jednym z fauli przed polem karnym Wisły na Naszym napastniku piłkę ustawił sobie Kuba Tracz – silnym i celnym uderzeniem ponad murem piłka zatrzepotała w siatce Gospodarzy. Uderzenie było na tyle silne, że bramkarz nie zdążył zareagować. Wieczysta po zdobyciu prowadzenia nadal kontrolowała. Na przerwę schodziliśmy z jedno bramkową przewagą. W drugiej połowie drużyna Białej Gwiazdy chciała szybko odrobić stratę i próbowała wszelkimi sposobami sforsować naszą obronę. Kilka dogodnych sytuacji dla gospodarzy zostało odparte przez Naszych zawodników lub na drodze stanął Nasz bramkarz – Kuba Sosnowski. Po złapaniu piłki przed polem karnym przez  bramkarza Wisły, sędzia odesłał go na odbycie kary (nastąpiła zmiana bramkarza), a z boiska musiał zejść jeden z zawodników z pola. Do rzutu wolnego po raz drugi podszedł Kuba Tracz i … po raz drugi pokonał bramkarza Gospodarzy. Wieczysta przez kilka minut grała w przewadze, co przy lepszej skuteczności naszych zawodników mogło pogrążyć zespół Wisły jeszcze bardziej. 100% sytuację sam na sam z bramkarzem miał Kuba Wojdan, lecz brak doświadczenia jako napastnik spowodował, że bramkarz spokojnie wygarnął mu piłkę spod nóg. Końcówka meczu była trochę nerwowa i zawodnicy Wisły zaczęli ostro faulować Naszych. Po jednym takim ostrym cięciu sędzia powinien wyrzucić kolejnego Wiślaka na 2 minuty, lecz potraktował go łagodnie odpuszczając karę. Po bardzo ciężkim i trudnym spotkaniu to zawodnicy Wieczystej cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa, które zważywszy na fakt, iż jako jedyni do tej pory pokonali w lidze drużynę Wisły Kraków - drużynę, która nie straciła jeszcze ani jednego punktu.

Dzięki dobrej grze obu zespołów mecz stał na bardzo wysokim poziomie , a dla Nas był to trzeci z rzędu pojedynek w tak szybkim tempie. Chłopcy zostawili na boisku po raz kolejny kawał zdrowia, ale było warto ,  bo w pełni zasłużyli swoją postawą na zdobycie trzech punktów. Po raz kolejny „czapki z głów” dla wszystkich chłopców za grę oraz dla Trenera za przygotowanie drużyny.

herb WIECZYSTA Kraków Informacje o kadrze WIECZYSTA Kraków

Wojdan Jakub
Jazgar Dawid - kapitan
Sosnowski Jakub

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Jadwiga Kraków - Skawinka Skawina
LKS Mogilany - Prokocim Kraków